Serviciul Gestiunea Informatică a Școlarității, Statistici

Serviciul Gestiunea informatică a școlarității, statistici se ocupă cu administrarea aplicaţiei University Management System de gestionare a şcolarităţii, îndrumarea activității de utilizare a UMS de către secretariatele facultăților, organizarea de traininguri, precum și de implementarea sistemului informatic Registrul Matricol Unic în cadrul Universităţii din Bucureşti.

Alte atribuții:

• Elaborarea statisticilor privind studenţii şi absolvenţii Universității pe baza situațiilor transmise de secretariatele facultăților;
  • Administrarea platformei ANS cu privire la studenții și absolvenții Universității din București;
  • Participarea la sesiunile de admitere la studiile universitare de licență și master;
  • Gestionarea fondului arhivistic al UB, inventarierea documentelor, organizarea depozitelor de arhivă, securizarea documentelor, selecționarea și casarea documentelor.

Șef Serviciu
Violeta BĂZĂVAN