Preşedintele Senatului Universităţii din Bucureşti

Prof. univ. dr. Marian Preda

Este sociolog, profesor universitar și președintele Senatului Universității din București. Este licențiat în sociologie și în inginerie mecanică, master in politici sociale,  master in business administration, doctor în sociologie.Prof. dr. Marian Preda

Predă cursuri de Management strategic, Comportament organizațional, Politici sociale și Sociologia timpului.

Este autor sau coautor a 26 de carti si a numeroase articole publicate în reviste de specialitate. A lucrat in calitate de manager, consultant sau expert în numeroase proiecte cu finanțare națională sau internațională.

A fost decan al Facultatii de Sociologie si Asistenta Sociala  a Universitatii din Bucuresti (2008-2015), presedintele Comisiei Prezidentiale pentru Analiza Riscurilor Sociale si Demografice (2009-2010), membru al Comisiei Nationale pentru Populatie, presedinte al Societatii Sociologilor din România (2010-2012).

Fisier de tip .pdf ! CV Prof. univ. dr. Marian Preda

Tel: +40-21-305 97 13
Email: presedinte@senat.unibuc.ro

Pagină actualizată la 21 Ianuarie 2016.