Asociaţia Studenţilor Universităţii din Bucureşti

Asociaţia Studenţilor Universităţii din Bucureşti: Din momentul înființări, 17 mai 1999, scopul ASUB este de a reprezenta toţi studenţii Universităţii din Bucureşti cu preponderenţă pe partea sindicală. Asociaţia Studenţilor din Universitatea Bucureşti (ASUB) este singura organizaţie studenţească constituită legal la nivel de Universitate şi recunoscută de către forurile superioare ale UB ca partener egal în luarea deciziilor.

Site ASUB: http://www.asub.ro/

Sediu ASUB:

1. Bd. Mihail Kogălniceanu, nr. 36-46, cam. 123, Cod poştal: 050107, Sector 5, Bucureşti, România.

2. Sala “Prof. Univ. Dr. Ioan Mihăilescu”: Splaiul. Independenţei, nr. 204, Cămin A, Parter, Sector 6, Bucureşti.

3. Cămin A1, parter, Grozăveşti, Splaiul. Independenţei, nr. 204, Sector 6, Bucureşti.

Telefon / Fax:+40 21 317 42 95

Preşedinte ASUB: Gabriel STAICU; e-mail: gabii.staicu@gmail.com;

Vicepreşedinte ASUB: Sebastian TEODORESCU; e-mail: sebastian.teodorescu19@gmail.com;

Secretar General ASUB: Mihai PARASCHIV; e-mail: mihai_paraschiv92@yahoo.ro.

Pagină actualizată la 24 Noiembrie 2016.