Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Cea de-a opta ediție a Cursului de formare în domeniul avalanşelor „Maria Dana Moțoiu” a fost  organizată de către Clubul Alpin Român (CAR), în colaborare cu Facultatea de Geografie a Universității din Bucureşti (Departamentul de Geomorfologie – Pedologie – Geomatică), Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) și Salvamont Bușteni, în perioada 17 – 19 martie 2017, la Căminul Alpin din Bușteni.

Stagiul i-a avut ca lectori pe dr. Anca Munteanu (Facultatea de Geografie, Universitatea din Bucuresti, Comisia de Avalanșe CAR), Irinel Grigore (ANM, stația Sinaia), Mihai Andy (Salvamont Bușteni), Dan Vasilescu (CAR), toți cu bogată experiență teoretică, practică și didactică în domeniul avalanșelor.

Mai multe detalii despre eveniment pot fi consultate aici.