Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Marți, 17 aprilie 2018, Universitatea din București, prin Centrul de Reușită Universitară, în parteneriat cu Camera de Comerț și Industrie Franceză în România (CCIFER) și „EBS Société Générale”, organizează workshopul „Boostez votre #carrière”. Evenimentul are loc începând cu ora 12:00 în Amfiteatrul Hasdeu (etaj 2, strada Edgar Quinet, nr. 5-7).

Adresat studenților francofoni de la Facultatea de Limbi și Literaturi Străine, și de la Facultatea de Litere din cadrul Universității din București, evenimentul va avea drept punct central prezentarea oportunităților de carieră din cadrul „ EBS Société Générale”.

Workshopul „Boostez votre #carrière” debutează cu discursul introductiv al unui membru din Consiliul Director al CCIFER și va continua cu intervențiile reprezentanților „EBS Société Générale.” Ultima parte a evenimentului este dedicată networking-ului.

Limba de comunicare utilizată în cadrul worshopului va fi limba română.

Persoanele interesate de participarea la eveniment se pot înscrie la adresele de mail comunicare@ccifer.ro și soniaberbinski@yahoo.com.