Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

În ședința din data de 14.02 a.c., Consiliul Facultății de Drept a Universității din București a analizat cazul domnului lector univ. dr. Aurel-Jean Andrei, condamnat la o pedeapsă cu suspendare în Dosarul nr. 6536/2/2008 al Înaltei Curți de Casație și Justiție.

În urma dezbaterilor care au avut loc cu acest prilej, Consiliul Facultății a constatat că, potrivit legii și Cartei universitare, competențele în legătură cu o eventuală procedură disciplinară sau având ca obiect o abatere de la etica universitară a unui cadru didactic aparțin Universității din București, în calitate de angajator.