Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Serviciul de Recunoaștere, Echivalare și Certificare a Studiilor și Actelor de Studii

Serviciul monitorizează activitatea Biroului Acte de Studii, Biroului de Perfecţionare Profesională a angajaţilor şi Biroului de Dezvoltare Curriculară şi Calificări. Totodată, certifică procedurile privind întocmirea şi eliberarea actelor de studii, verifică situaţiile întocmite de Biroul Acte de Studii și certifică formularele tipizatelor elaborate de Biroul Acte de Studii.

Alte atribuții ale Serviciului de Recunoaștere, Echivalare și Certificare a Studiilor și Actelor de Studii:

• Verifică metodologia de recunoaştere şi echivalare a studiilor – parţiale sau finalizate ale studenţilor, ale cetăţenilor români care au efectuat studii în străinătate, precum şi a diferitelor acte de studii.
  • Urmăreşte actualizarea comisiei CRID precum şi a comisiilor de la facultăţi.
  • Colaborează cu Direcţia Relaţii Internaţionale învederea organizanizării admiterii la studii pentru cetăţenii străini şi românii de pretutindeni.
  • Certifică procedurile elaborate de Biroul de Dezvoltare curriculară şi Calificări în vederea înregistrării calificărilor în RNCIS şi a autorizării, acreditării sau evaluării periodice a programelor de studii.

Șef Serviciu
    Delia MLADIN
    Tel: +4021-307.73.14
    Fax: +4021-307.73.59