Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Conferința „Mentalitate. Atitudine. Autodepășire” la Universitatea din București

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 22.05.2018
5:00 pm

Location
Sala Mare a Casei de Cultură a Studenților

Categories No Categories

Marți, 22 mai 2018, Asociația Studenților din Administrație și Afaceri (ASAA) organizează conferința motivațională „Mentalitate. Atitudine. Autodepășire”. Evenimentul va avea loc în Sala Mare a Casei de Cultură a Studenților (Calea Plevnei, nr. 61) începând cu ora 17:00.

Proiect cu tradiție pentru asociație, evenimentul își propune să lărgească orizonturile de cunoaștere ale tinerilor, să îi determine pe aceștia să lupte pentru propriile idealuri și să nu renunțe niciodată, mai ales când este vorba de viitorul lor.

Invitații conferinței sunt Tedy Necula, Vlad Grigorescu și Ștefan Oană, care vor vorbi despre situațiile dificile din viața lor și despre modul în care au reușit să le depășească. Tot ei vor transmite ceea ce înseamnă mentalitatea, atitudinea pe care trebuie să o ai în diferite ipostaze și, nu în cele din urmă, cum să depășești bariere și să ajungi acolo unde îți propui.

Persoanele interesate de participarea la evenimentul „Mentalitate. Atitudine. Autodepășire” se pot înscrie aici.