Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Deschiderea anului universitar pentru comunitatea francofonă

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 10.10.2018
11:00 am - 12:00 pm

Location
Facultatea de Științe Politice

Categories No Categories

Miercuri, 10 octombrie 2018, Facultatea de Științe Politice a Universității din București anunță redeschiderea anului universitar pentru comunitatea francofonă. Evenimentul va avea loc între orele 11:00-12:00, în Sala P.P. Negulescu a Facultății de Științe Politice (Str. Spiru Haret nr. 8).

Invitați speciali ai evenimentului sunt: Pierre-Yves Mingant, însărcinat cu cooperarea universitară la Ambasada Franței și Institutul Francez Român, Mihaela Codreanu, responsabil principal de proiecte în Agenția universitară a Francofoniei și Baptiste Hartz, director regional al BRD București Sud – BRD Groupe Société Générale.

Deschiderea francofonă va fi un dialog între invitați, cadre didactice și studenți despre oportunitățile de studiu și carieră pentru cei care studiază în spațiul de limbă franceză.