Căutare

Location
Stațiunea Zoologică din Sinaia

Categories No Categories

În perioada 1-3 august 2018, Universitatea din București, prin Centrul pentru Integritate Academică (CARFIA), organizează prima școală de vară dedicată integrității și eticii din spațiul universitar. Evenimentul va avea loc la Cumpătu (Sinaia).

Programul școlii de vară cuprinde prezentări și workshop-uri coordonate de specialiști în managementul universitar și în domeniul eticii academice, precum și sesiuni de lucru pe teme specifice problematicii integrității și a eticii academice. Sesiunile au un format atractiv – expuneri succinte, prezentări de materiale video, role-play-uri prin metoda Teatrului Eticii, vizionări de filme etc.

Persoanele interesate de participarea la Prima ediție a Școlii de vară CARFIA se pot înscrie până la data de 15 iulie 2018 la adresa de mail integritate@g.unibuc.ro, cu mențiunea „Pentru prof. univ. dr. Marian Popescu”.

În cadrul programului sunt disponibile 15 locuri, cazarea și masa fiind asigurate de Universitatea din București.