Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Spectacolul „România – un secol de tradiție și cultură”

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 06.12.2018
6:00 pm

Location
Facultatea de Drept

Categories No Categories

Joi, 6 decembrie 2018, Departamentul de Educație Fizică și Sport și Facultatea de Istorie din cadrul Universității din București organizează spectacolul „România – un secol de tradiție și cultură”. Inclus în seria de evenimente dedicate Centenarului Marii Uniri de la 1918, spectacolul se va desfășura începând cu ora 18:00, în Aula Magna a Facultății de Drept (Bvd. Mihail Kogălniceanu, nr. 36-46).

La spectacol vor participa studenți ai Universității din București cu diverse momente artistice, printre care: cor, balet, majorete, muzică folk, haiducească, populară și patriotică, dans popular și sportiv.

Totodată, în cadrul evenimentului va fi susținut și un moment de factură istorică, pregătit de Facultatea de Istorie a UB.

Spectacolul „România – un secol de tradiție și cultură” se adresează publicului larg, iar intrarea este liberă.