Căutare
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Workshop-ul internațional “Time and Technologies” la Secțiunea de Științe Sociale a ICUB

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 09.11.2018
2:00 pm

Location
Facultatea de Sociologie și Asistență Socială

Categories No Categories

Vineri, 9 noiembrie 2018, Secțiunea de Științe Sociale a Institutului de Cercetare al Universității din București organizează workshop-ul internațional Time and Technologies. Evenimentul va avea loc începând cu ora 14:00 în Sala de Consiliu a Facultății de Sociologie și Asistență Socială a UB (B-dul Schitu Măgureanu, nr. 9).

Speaker invitat în cadrul evenimentului este Michael G Flaherty, profesor de Sociologie la Eckerd College din Statele Unite ale Americii. El este autor al unor volume recunoscute la nivel internațional, precum The Textures of Time: Agency and Temporal Experience (Temple University Press, 2011) și A Watched Pot: How We Experience Time (NYU Press, 1999). Temele sale actuale de interes includ la experiența și strategiile temporale ce apar în închisori, precum și în alte spații similare de izolare. Michael G. Flaherty a fost și profesor invitat în cadrul Secțiunii de Științe Sociale a ICUB, desfășurând în România proiectul Time and Society.

Mai multe informații, precum și programul complet al evenimentului, pot fi accesate aici.