Căutare
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Comisia de Evaluarea şi Asigurarea Calităţii

Comisia de Evaluarea şi Asigurarea Calităţii a Universităţii din Bucureşti reprezintă structura responsabilă de elaborarea şi implementarea unui sistem al managementului calităţii în Universitatea din Bucureşti.

Misiunea Comisiei este de a analiza și coordona activitatea de asigurare a calității, precum și de a promova și consolida o cultură a calității în Universitate, prin colaborarea cu experți de specialitate.

De asemenea, Comisia formulează, revizuiește și coordonează aplicarea procedurilor de evaluare și asigurare a calității, analizează starea calității proceselor derulate la nivel instituțional și propune măsuri de îmbunătățire a acestora.

În același timp, atribuțiile Comisie de Evaluare și Asigurarea Calității are următoarele atribuții:

• promovarea bunelor practici și analizelor de tip benchmarking în domeniul calității;
  • întocmirea raportului anual de evaluare în domeniul calității;
  • interpretarea unitară a indicatorilor de calitate;
  • derularea activităților specifice menite să promoveze și consolideze cultura calității la nivel instituțional.
    Membrii CEAC-UB

Președinte:
    Prof. univ dr. Magdalena Iordache-Platis – Facultatea de Administrație și Afaceri
    Tel: +4021-307.73.66
    E-mail:magdalena.platis@unibuc.ro

Membri:
    Prof. univ. dr. Cristian Panaiotu – Facultatea de Fizică
    Conf. univ. dr. Laurențiu Mincu – Facultatea de Psihologie și Științele Educației
    Prof. univ. dr. Irina Zarafu – Facultatea de Chimie
    Conf. univ. dr. Vladimir-Codrin Ionescu – Facultatea de Administrație și Afaceri
    Studenta Andreea-Maria Tufeanu – Facultatea de Limbi și Literaturi Străine

E-mail: calitate.ub@g.unibuc.ro